30 Ağustos 2008 Cumartesi

Judas Priest - Nostradamus(2008)Judas Priest'in merakla beklenen albümü Nostradamus 17 Haziran'da piyasaya çıktı.Bu albümü Priest'in diğer albümlerinden ayıran özelliği ise bir konsept albüm oluşu.Grup albüm boyunca 1400'lü yıllarda yaşamış ve kehanetleriyle ünlü kahin Nostradamus'u  bizlere anlatıyor.

Evet Judas Priest 2005 yılında 'Angel of Retribution' albümünü çıkarttıktan sonra herkes,artık onların kendilerini tekrar ettiklerini konuşmaya başlamıştı.Onlarında kendilerini herkese bir defa daha ispat edip 'işte albüm budur' demesi gerekiyordu ve yaptılar.

Albümde klasik Priest albümlerine göre farklılıklar göze çarpıyor.Her şarkıda yoğun bir klavye kullanımı söz konusu ve gitar soloları daha kısa kalmış bunuda albümün tarzı nedeniyle doğal karşılıyoruz.Ancak merak etmeyin her şarkıda o bildik 'Heavy Metal' havasını yakalayabilirsiniz :)

Albüm 23 şarkıdan oluşmakta ve her şarkı en az 5 dk.Şarkılar arasında mükemmel bir bütünlük var.Albümü cd çalarınıza takın ve 23 şarkıyı sırayla şarkıları geçmeden dinleyin.Kendinizden geçeceğinize eminim.

Ayrıca bu yaz ilk kez ülkemize gelen Priest'in sahne şovları ve performansları çok iyiydi.Umarım bizi böyle bir güzellikten bir daha bu kadar uzun süreliğine mahrum etmezler.

Sonuç olarak hem konsept olarak hem de kalite olarak ele alındığında doyurucu bir albüm olduğunu söyleyebilirim.Dinlemeyenlerin en kısa zamanda dinlemesini öneririm.
 
Şarkı Listesi

01. Dawn Of Creation
02. Prophecy
03. Awakening
04. Revelations
05. The Four Horsemen
06. War
07. Sands Of Time
08. Pestilence And Plague
09. Death
10. Peace
11. Conquest
12. Lost Love
13. Persecution
14. Solitude
15. Exiled
16. Alone
17. Shadows In the Flame
18. Visions
19. Hope
20. New Beginnings
21. Calm Before The Storm
22. Nostradamus
23. Future Of Mankind


Unutmayın Müzik Sizsiniz!... 

Hiç yorum yok: